produkce@spoluhra.cz +420 602 566 055

Martina Hudečková

Domů | Seznam herců | Herec Martina Hudečková

Martina Hudečková2022: Královny

Dcera divadelního režiséra Václava Hudečka, vystudovala pražskou konzervatoř, poté byla třináct let členkou souboru Divadla Jiřího Wolkera, následně působila v pražské Redutě nebo v divadle Skelet Pavla Trávníčka, hostovala také v Divadle bez zábradlí. Přestože ve svém herectví upřednostňuje komediální žánr, na divadelních prknech vynikla i v dramatech.

V televizi začala hrát Martina Hudečková ještě v době studií, hrála v pohádkách, objevila se také v různých pořadech pro děti. Z roku 1985 pochází její jediná filmová role, a sice v dramatu PODIVNÉ PŘÁTELSTVÍ HERCE JESENIA. Sporadicky se pak Hudečková objevovala nadále v televizi, naposledy jsme ji mohli vidět v seriálu ŠKOLA NA VÝSLUNÍ (2006). Vedle divadla je hlavní doménou Martiny Hudečkové dabing, v němž se časem vypracovala v jednu nejobsazovanějších hereček. Několik let například dabovala jednu z hlavních postav v seriálu Beverly Hills 90210, za zmínku stojí její nadabování Renée Zellweger ve filmu Deník Bridget Jonesové, slyšet jsme ji mohli i v řadě dalších známých filmů, např. Harry Potter, Muži v černém atd.

Martina Hudečková žila s režisérem Jurajem Herzem, který se rozvedl v roce 2011 s Terezou Pokornou (*1960) a byla s ním až do jeho smrti v roce 2018.

Naši Partneři